Jak usunąć nadmiar wody w organizmie?
Nie jest tajemnicą, że w większości składamy się z wody. Stanowi ona około 60 – 70% masy całego ciała. Zdawać by się więc mogło, że nadmiar wody w organizmie jest jakimś mitem. W końcu potrzebna jest nam do wszystkiego. Dlaczego mielibyśmy więc ją usuwać? Dowiedz się jakie są skutki zatrzymywania wody w ciele oraz jak sobie z nimi radzić!
Dlaczego mam za dużo wody w organizmie?
Zatrzymywanie wody w organizmie może zdarzyć się zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Te pierwsze przed miesiączką potrafią zgromadzić nawet 2 kg nadprogramowej wody. Panowie nie mają się jednak z czego cieszyć, bowiem pozostałe przyczyny zatrzymywania wody dotyczą już obu płci. Do najczęstszych możemy zaliczyć zbyt dużą ilość sodu (czyli soli) w diecie oraz zbyt niską ilość potasu we krwi. Jest to częste zjawisko przy dzisiejszej diecie. Magazynowanie wody w organizmie może być także skutkiem prowadzenia diety redukcyjnej, spożywania alkoholu oraz picia jedynie około litra płynów na dobę. W każdej z tych sytuacji ciało stara się zgromadzić płyny na zapas, wiedząc że będzie ich brakowało. Woda nie jest usuwana w prawidłowy sposób przy stosowaniu wielu leków (m.in. tabletek antykoncepcyjnych), a także przy małej aktywności fizycznej i utrzymywaniu pozycji ciała w jednej pozycji przez większość dnia.
Dolegliwości związane z nadmiarem wody w organizmie
Nadmiar wody w naszym ciele możemy rozpoznać dość sprawnie i szybko. W przypadku zatrzymywania płynów stajemy się opuchnięci. Zarówno rano, jak i w ciągu dnia czujemy się ciężko, a kostki przestają mieć wyrazisty kształt. U wielu osób owal twarzy taje się bardziej krągły, a brzuch staje się wypięty. Niejednokrotnie puchną też nogi i stopy, powodując dyskomfort w butach.
Kolejnymi oznakami nadmiaru wody są bóle głowy, nudności, niemożność koncentracji, a także złe samopoczucie.
Zatrzymana woda – jak ją usunąć?
Usuwanie nadmiaru wody nie jest trudne, ale w większości przypadków przebiega powoli. Najlepszą drogą jest zmiana swoich nawyków – wprowadzenie wystarczającej ilości płynów, odstawienie alkoholu, zbilansowanie swojej diety, a także optymalna dawka ruchu. Dobrym rozwiązaniem w przypadku większych obrzęków okaże się zastosowanie naturalnych tabletek wspomagających usuwanie wody. Nie sięgajmy po drastyczne środki, bowiem te nierozsądnie stosowane mogą nam zaszkodzić. Jedną z ostatnich rewelacji jest działanie Spirulin Plus, którego skład został oparty na chlorelli i spirulinie – cenionych algach. Dodatki innych, rodzimych ziół zapewniają kompleksowe działanie i optymalne dawki substancji czynnych. Suplement nie jest ukierunkowany na usuwanie wody, a na poprawę funkcjonowania każdego z systemów. Usuwa toksyny, wspomaga układ moczowy, wzmacnia odporność, odżywia i pomaga utrzymać równowagę kwasowo–zasadową. Ogólne działanie pozwala na szerokie wspomaganie poszczególnych systemów. Po cichu, spokojnie pozbywamy się nadmiaru wody, mając pewność, że naturalne ekstrakty nie zaburzą pracy ciała.
Dlaczego warto odżywiać ciało?
Sięgając po preparat, który pomoże nam zmniejszyć ilość sodu we krwi i podnieść wartości dla potasu, mamy pewność, że problem zatrzymywania wody nie powróci do nas ze zdwojoną siłą. Odżywiając ciało pozwolimy mu na usunięcie przyczyny gromadzenia płynów. Decydując się na środki, w których zadbano jedynie o efekt działania, a nie zwalczenie samego problemu, musimy liczyć się z ponownym zatrzymaniem wody po zakończeniu kuracji. Pamiętajmy, że naszym celem jest uzyskanie sprawnie funkcjonującego ciała, a nie połykanie kolejnych tabletek bez zahamowania przyczyny problemu.