Korzyści z odkwaszania organizmu

Nadmierne zakwaszenie organizmu wciąż nie jest zbyt popularnym tematem. Za zdecydowaną większość dolegliwości obwiniane są niedobory witamin i minerałów, a gdy ich poziom okazuje się mieścić w ustalonej normie – przestajemy poszukiwać przyczyny częstego bólu głowy i braku energii. Wielu uważa, że zachwianie równowagi kwasowo–zasadowej nie jest problemem i bagatelizuje konieczność odkwaszania organizmu. Dowiedz się, na co możesz liczyć stosując substancje alkalizujące!

Dlaczego równowaga kwasowo–zasadowa jest tak istotna?

Z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że w Twojej krwi krążą rozmaite związki chemiczne. To od ich stężenia zależne jest funkcjonowanie ciała. To one odpowiadają za odżywianie, regenerację, a nawet sprawne funkcjonowanie układu nerwowego odpowiadające za możliwość poruszania wybraną częścią ciała.

spirulin plus banner

Równie istotnym elementem jest środowisko zachodzących reakcji. Odpowiednie jego zbilansowanie pozwala na sprawne i poprawne przeprowadzanie rozmaitych reakcji chemicznych i metabolicznych. Zakres pH dla krwi powinien mieścić się w zakresie 7,35 – 7,45. Tymczasem wiele dorosłych osób z uwagi na styl i środowisko życia boryka się z problemem zakwaszenia organizmu, a pH ich krwi jest niższe od podanych norm.

Zaburzenie odczynu krwi możemy porównać do stale podwyższonej temperatury, która będzie destruktywnie wpływała na nasze ciało. Tak dzieje się też w tym przypadku.

Czy każdy potrzebuje odkwaszania organizmu?

Z pewnością nie każdy z nas boryka się z problemem zakwaszenia organizmu. Problem nie dotyczy większości dzieci i młodzieży, zaś wraz z wiekiem wzrasta. Nadmierne zakwaszenie ciała dotyka zdecydowaną większość z nas, a wszystko to przez mnogość czynników negatywnie wpływających na pH. Wśród nich wyróżniamy: stresujący tryb życia, picie kawy i alkoholu, palenie papierosów, spożywanie dużych ilości cukrów, spożywanie przetworzonej żywności, nadmiar produktów z glutenem w diecie, niewielka ilość zielonych, wartościowych warzyw, mała bądź zbyt duża ilość wysiłku fizycznego, a także wiele innych.

W rezultacie mała ilość osób może na co dzień pochwalić się pełnią zdrowia i ogromną ilością energii, co charakteryzuje człowieka o prawidłowo funkcjonującym ciele.

Co zyskasz odkwaszając organizm?

odchudzanieNiewielu zdaje sobie sprawę z tego, że przywracając równowagę kwasowo–zasadową, istnieje duża szansa, że znikną problemy z notorycznymi bólami głowy, otępieniem, brakiem energii i dekoncentracją. Prawidłowe funkcjonowanie poszczególnych układów sprawi, że rzadziej zapadniemy na infekcje i szybciej się z nich wyleczymy. Ważną wiadomością dla osób z nadwagą jest to, że porażki w odchudzaniu mogły być spowodowane właśnie nadmiernym zakwaszeniem. Jego eliminacja z pewnością pomoże schudnąć. Co więcej, zminimalizuje problemy trawienne i wzdęcia. Osoby, które zdecydowały się na odkwaszanie organizmu cieszą się większą ilością wigoru, są wypoczęte, a ich samopoczucie dalekie jest od złego.

Profilaktyka chorób przewlekłych

spirulin plusOgromną korzyścią w dbaniu o utrzymanie równowagi kwasowo–zasadowej jest fakt, że jej zaburzenie stanowi jeden z powodów wystąpienia chorób przewlekłych. Dbając o odpowiednie pH płynów ustrojowych stosujemy profilaktykę: cukrzycy, miażdżycy, nadciśnienia tętniczego, osteoporozy. Na szczególną uwagę zasługują jednak badania, które pokazały, że kwaśne środowisko jest doskonałym miejscem dla zwiększania ilości komórek nowotworowych. Gdy te dogodnie się dzielą i zwiększają swoją ilość, osłabione zdrowe komórki giną.

Dbanie o utrzymanie ciała w dobrej kondycji nie tylko zapewnia nam dobre samopoczucie, ale przede wszystkim działa długofalowo. Wszelkie zaniedbania nie będą widoczne natychmiastowo. Niestety ich skutki widoczne po latach są na tyle poważne, że trudno cofnąć powstałe zmiany!

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *